Dzień Ziemi na Politechnice Bydgoskiej
22 kwietnia 2024

DZIEŃ ZIEMI to coroczne święto obchodzone 22 kwietnia w ponad 190 krajach na świecie. Jego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Młodzi Odkrywcy razem z przedstawicielami uczelnianych wydziałów Politechniki Bydgoskiej oraz partnerami Dzień Ziemi obchodzili w minioną sobotę 20 kwietnia.

Podczas wydarzenia można było m.in. wziąć udział w wykładzie Mobilnej Szkoły Recyklingu oraz w warsztatach z recyklingu i własnoręcznie wykonać łopatkę, zasadzić roślinkę, zdobyć nagrody oraz upominki w zabawach i quizach. Swoje stoisko również miały spółki ProNatura Bydgoszcz oraz REMONDIS Bydgoszcz gdzie można było oddać makulaturę i elektrośmieci.

Ten dzień swoimi występami uświetnili Dziecięca Orkiestra Recyklingowa z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Żabki grupa dziewczynek z Przedszkola Polanka w Bydgoszczy. Współorganizatorem naszego wydarzenia było Miasto Bydgoszcz  Czysta Bydgoszcz.

Bardzo dziękujemy, że byliście z nami w tym dniu.