Konkurs plastyczny "Śmieciarka przyszłości"
08 kwietnia 2024

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „ Śmieciarka przyszłości”.
Organizatorem konkursu jest Miasto Bydgoszcz i Politechnika Bydgoska Młodego Odkrywcy.
Konkurs organizowany jest z okazji Dnia Ziemi. Celem konkursu jest:

-  zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem segregacji śmieci,
-  podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży,
-  wzrost poziomu wiedzy na temat zanieczyszczeń odpadami oraz działań podejmowanych na rzecz zmniejszenia tych  zanieczyszczeń,
-  kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec środowiska,
-  rozwój wyobraźni, postaw twórczych, pobudzenie naturalnej ekspresji dzieci i młodzieży.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie projektu śmieciarki przyszłości zawierający przesłanie o charakterze ekologicznym oraz zawierający wybrane zagadnienia związane z segregowaniem i utylizacją śmieci.

Praca konkursowa powinna zostać przygotowana przez uczestnika konkursu w formie rysunku, malunku, wyklejanki na kartce formatu A4, która była już wcześniej użyta.

Konkurs adresowany jest do słuchaczy Politechniki Bydgoskiej Młodego Odkrywcy i zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

-  I kategoria – dzieci 6-8 lat,
-  II kategoria – dzieci 9-10 lat,
-  III kategoria – dzieci 11-12 lat.

Szczegóły konkursu dostępne w regulaminie.

Regulamin konkursu "Śmieciarka przyszłości"