Tajemnicze jajo
07 kwietnia 2022

Zapraszamy naszych młodych słuchaczy 9 kwietnia (sobota) na wykład pt. „Tajemnicze jajo”, który poprowadzi dr inż. Mirosław Banaszak z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Dzieci spróbują razem z prowadzącym zastanowić się co było pierwsze, jajko czy kura? Czy Minionki są żółte jak żółtko? Dlaczego jaja wydają dźwięki? Czy we wszystkich jajach jest to samo? To tylko niektóre pytania, którymi będziemy się zajmować na przedświątecznym wykładzie.

Rodziców zapraszamy na wykład „5 kolorów herbaty”, który poprowadzi dr inż. Emil Smyk z Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

Wykład dla rodziców odbywa się zawsze w tym samym czasie co dla dzieci dla każdej grupy w sali C8 w bud. RCI (Regionalne Centrum Innowacyjności).